microbiolab.pl

Forum dyskusyjne

Jak działają medyczne krzesła transportowe?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 15
Location: Radom
Moja babcia od jakiegoś czasu jest osobą, która ma problemy z poruszaniem. W miejscowym ośreodku zdrowia, w któym nie ma windy, a lekarze przyjmują na kilku piętrach postanowiono wnieść ją do odpowiedniego lekarza na zwykłym krześle. Skończyło się to upadkiem i na szczęście obiciami. Słyszałam, że do takiego typu działań używa się raczej krzeseł transportych. Jak to w ogóle działa i gdzie to się kupuje...
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 34
Location: Zakopane
Bardzo nierozważne zachowanie tych, któzy postanowili nieść pacjentkę bez odpowiedniego zabezpieczenia. W przypadku krzesłą transportowego do takiej sytuacji by na perwno nie doszło, jeśli pacjetna byłaby odpowiednio zabezpieczona, ponieważ każde krzesło ma pasy do zapinania chorych oraz jest odpowiednio przystosowane do transportu.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 8
Location: Babia Góra
No wiadomo, jak sama nazwa wskazuje :)))
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 13
Location: Wałbrzych
O ja cię, naprawdę tak było, to współpczuje Twojej babci, która w całym tym zamieszaniubyłą najbardziej poszkodowana. Jeśli chodzi o krzesła tranportowe to jest to coś nromalnego w przypadku placówek służby zdrtowia i nie tylko. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko urazów kończyń czy kręgosłupa powinno być takie zabezpieczenie...
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 14
Location: Poznań
Sprzęt niby bardzo prosty, ale bardzo pomocny. Do karetki czy na oddział za pomocą takiego krzesła można pacjenta dostarczyć bez problemu i co najważniejsze bardzo bezpiecznie.
Member
Registered: May 2016
Posts: 21
Krzesła raczej nie kupują sooby prywatne tylko instytucje, które w codziennej działalności skupiają się na pomocy choremu. Takie krzesło transportowe można kupić na przykład tutaj http://www.dowan.com.pl/oferta/pensi-rescue-oy/sprz%C4%99t-ratownictwa-medycznego/sprz%C4%99t-transportu-pacjent%C3%B3w/sk%C5%82adane-krzes%C5%82a-ambulatoryjne/ i to najlepsza oferta na rynku.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 11
Location: Toruń
Bezpieczny transport chorego musi być realizowany tylko i wyłącznie za pomocą takich krzeseł. Sama jak miałam w domu chorego ojca to często korzystaliśmy z takiego krzesła. Na wózku nie ma takiego komfortu.

Post Reply

Page: 1