microbiolab.pl

Forum dyskusyjne

Najlepsze probiotyki w aptece dla malutkich dzieci?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 42
Location: Radom
czesc wszystkim mamom i nie tylko :) mam 5-miesiecznego malucha w domu i myslam, ze temat kolek to jest już cos strasznego, ale okazuje się, ze jeszcze gorsze u takiego dziecka mogą być biegunki albo w druga strone zaparcia. Znajoma podpowiedziała mi, ze można w takich przypadkach zastosować probiotyk. Nie rozmawiałam jeszcze o tym z lekarzem, ale niedługo ide na szczepienie, to wtedy zapytam. Na razie raczej interesowaloby mnie czy ktoś z was może podawal takie preparat już swojemu dziecku? A jeśli tak, to jaki jest najlepszy?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 14
Location: Iława
Oj w aptece znajdziesz mnóstwo takich produktów. Ostatnio chciałam poczytać sobie coś o kosmetykach dla atopowej skóry, w tym wlasnie dla dzieci i trafiła mi się chyba strona, która ma apteka Gemini. I z ciekawości tez przejrzałam sobie propozycje probiotykow, bo starszy syn jest na kuracji atybiotykowej antytrądzikowej. Czeka nas 3-miesieczne leczenie wiec była ciekawa jakie w razie czego są probiotyki do dyspozycji. Musialabys tylko zobaczyć jaki będzie opdowiedni dla tak malutkiego dziecka.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 32
Location: Ustka
Ja z własnego dowiadczenia mogę ci polecić multilac baby. To preparat, który masz w saszetce i przyda się nie tylko wtedy, gdy masz dziecko na atybiotyku, ale także wtedy, gdy wlasnie ma zaparcia czy biegunki. Ja najpierw dawałam to Tomkowi jak miał zapalenie oskrzeli, a potem jak cala rodzina walczyliśmy z jakas jelitowka. Ma teraz pół roku, ale ten preparat można chyba już od 4 miesiaca stosować jeśli dobrze pamiętam.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 42
Location: Radom
To by było super, jeśli tak jest.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 41
Location: Warszawa
Możesz tez jeszcze alternatywnie spróbować tego: https://www.aptekagemini.pl/group/enterol. To tez preparat, który działa osłonowo jak dziecko bierze antybiotyk. Może tez zazywac go osoba dorosla. Ja np. ostatnio brałam go jak miałam infekcje gardła i lekarz zapisal mi antybiotyk. Ale na biegunki tez może być. Wyprobowalam ;) jak nasza roczna Zuzia podlapala w zlobku cos takiego. Zostawilam sobie na wszleki wypadek, bo wiecie jak to wlasnie z tymi jelitowkami bywa ;)
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 42
Location: Radom
Ok, wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi :) nie omieszkam się sprawdzić ich skuteczność ;)

Post Reply

Page: 1